انجام خدمات تخلیه چاه با تجهیزات جدید

چند مورد که نشان‌دهنده گرفتگی چاه و لوله‌ها هستند
جولای 2, 2020
لوله بازکنی تخلیه چاه زیبا شهر
جولای 27, 2020

انجام خدمات تخلیه چاه با تجهیزات جدید

تخلیه چاه
تخلیه چاه از کارهای پر دردسر بوده و مشقت زیادی دارد. افرادی که به این کار مشغول هستند باید به نکات بهداشتی توجه زیادی داشته باشند. چون فاضلاب ها پر از میکروب و انواع ویروس و باکتریهاست باید با دقت لازم و رعایت نکات بهداشتی و ایمنی خود و ساکنین منازل را در برابر این بیماری ها محفوظ بداریم.

از نیازهای اصلی یک ساختمان دفع آب و فاضلاب آن ساختمان می باشد. برای این کار و دفع راحت و همچنین بی خطر نیازمند به افرادی هستیم که در این کار متخصص و اطلاعات لازمه را داشته باشند.
فردی که به این کار اشتغال دارد باید به همه ی امور بهداشتی آگاه باشد. این کار شاید به ظاهر ساده باشد اما خطرات زیادی متوجه فردی که به این کار مشغول است وجود دارد.

تخلیه چاه با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی و با دقت لازم باید صورت بگیرد وهمچنین تخلیه مواد جمع شده در مخزن نیز در محیط زیست باید در مکان های مناسب دور از محل سکونت مردم و سایر موجودات زنده صورت گیرد.

وظیفه ی یک شرکت تخلیه چاه این است که همه ی قوانین مربوطه را به درستی انجام دهد و پرسنل خود را از افراد مجرب و آگاه انتخاب نموده و به نیروی انسانی خود نکات لازم را گوشزد نماید.
نحوه ی تخلیه چاه
مواد موجود در چاه اعم از لجن ها، جامداتی چون مو، پلاستیک، دستمال و … و هر گونه مواد دیگری که به صورت بهداشتی خارج شده اند باید با رعایت اصول کامل به مخزن وسیله ی حمل کننده پمپاژ شود. این کار بسیار طاقت فرسا و سخت است.
استفاده از تکنولوژی و تجهیزات به روز موجب می شود که این روند کار به راحتی و بهداشتی انجام گیرد.

بخاطر وجود جامدات در لوله ها و فاضلاب ها مثل دستمال، مو، پلاستیک و … داخل آب و مایعات این مواد به هم چسبیده و لایه های محکمی بوجود می آورند و در ته چاه مشکلاتی را بوجود می آورند.
علائمی چون بالا زدن مایعات در فاضلاب ها، بوی بد در سرویس های بهداشتی، حمام، آشپزخانه و دیگر قسمت های منزل، جمع شدن موجودات موذی چون سوسک، پشه و غیره نیز نشان از بوجود آمدن مشکلی در چاه و فاضلاب است.

برای تشخیص بموقع و مطمئن شدن از پر بودن چاه بهتر است از کسانی که در این زمینه مهارت دارند اطلاعات و مشاوره های لازم را فرا گرفته و بعد از اطمینان پیدا کردن از پر بودن چاه به تخلیه چاه اقدام نمایید.

ابتدا بهتر است با افراد یا شرکت هایی که این کار را انجام می دهند تماس حاصل نموده و از یک لوله بازکن بخواهید که به وسیله ی فنر مسیر لوله ها، فاضلاب و راه های خروجی آب را با فنر تست زده و اگر گرفتگی در لوله ها باشد رفع نماید.
بعد از این کار فاضلاب اگر گرفتگی داشته باشد رفع خواهد شد و نیازی به تخلیه ی چاه نمی باشد.

مخفی بودن درب چاهگاهی اوقات در بعضی از منازل محل درب چاه مشخص نیست در این صورت می توانید این کار را به متخصصین این کار بسپارید.
آن ها با توجه به تجارب و مهارت هایی که دارند می توانند درب چاه را پیدا نموده و عملیات تخلیه چاه را انجام دهند.
تخلیه ی چاه بهتر است با پمپ های قدرتمند صورت گیرد تا بتواند جرم های جمع شده ته چاه را با قدرت مکیده و از چاه خارج نمایند.

اگر پمپاژ قدرتمند نباشد جامدات همچنان در ته چاه باقی مانده و دوباره ما را دچار مشکل می کند. همچنین ما را متحمل هزینه های دوباره و گزاف خواهد نمود.
جنس خاک چاه نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر جنس خاک در برابر نفوذ آب و مایعات مقاوم باشد تخلیه چاه زود به زود باید صورت گیرد.

به عنوان مثال اگر زمین سفت باشد مکش آب کمتر خواهد بود و شما نیاز دارید که چاه را تند به تند تخلیه نمایید. اما اگر جنس خاک چاه خاکی و رسی باشد بهتر خواهد بود چون این نوع خاک نفوذ بالاتری داشته و چاه دیر به دیر پر خواهد شد.
تخیله چاه خطراتی را دارد. بخاطر وجود مواد داخل احتمال ریزش دیواره های چاه نیز بیشتر خواهد شد.

برای ایمن ساختن چاه ها بهتر است از طوقه چینی استفاده شود. برای افزایش عمر چاه و ایمنی بیشتر افراد ساکن در خانه و همچنین افرادی که برای تخلیه چاه می آیند بهتر است که دیواره های چاه بعد از تخلیه چاه  طوقه چینی شود.

نحوه ی کور کردن چاه و علت آن
اگر چاه با مشکلاتی اعم از ایمن نبودن یا زود به زود پر شدن روبرو باشد بهتر است که چاه کور شود.
برای کور کردن جاه ابتدا چاه باید توسط افراد مجرب تخلیه شود و بعد چاه را با مواد و مصالحی چون خاک پر کنند.

شایان ذکر است که یک سری تبلیغات اخیرا صورت می گیرد و ادعا می کنند که چاه شما را با آهک و یک سری مواد دیگری پر می کنند که همه ی این ها دروغین می باشد و این کار پر از خطرات برای ساکنین منازل می باشد.لذا بهتر است که ابتدا تخلیه چاه صورت گرفته و بعد چاه با خاک پر شود.
تخلیه ی مخزن
دستگاه های جدید و مدرن از قدرت مکش بالایی برخودار می باشند و براحتی می توانند جامدات و همه ی مواد موجود در چاه را خالی کرده و حتی اجسام سنگینی چون پلاستیک و غیره را به وسیله ی تیغه های موجود در دستگاه ها براحتی داخل مخزن کشیده و عمل تخلیه را انجام دهند.

بعد از جمع آوری مواد داخل چاه توسط پمپ ها این مواد داخل مخزن با رعایت کامل اصول بهداشتی توسط خودروی حمل کننده حمل شده و به مناطق امن جهت تخلیه و امحاء راهی می شود.
افزایش عمر چاه
برای افزایش عمر چاه نیز بهتر است که بعد از تخلیه چاه اقدام به لایروبی نمایید. چون فضولات بعد از گذشت زمان به دیواره های چاه چسبیده و سفت وسخت می شوند و این کار موجب می شود روز به روز قطر چاه کوچکتر شده و نیاز به خالی کردن چاه بیشتر و زود به زود انجام گیرد. برای همین علت بهتر است که ابتدا چاه لایروبی شده و برای ایمنی نیز طوقه چینی انجام شود.
البته کار طوقه چینی نیز توسط افراد مجرب و با رعایت اصول ایمنی باید صورت گیرد.

شماره تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button