معرفی راه‌هایی برای رفع گرفتگی فاضلاب خانگی

لوله بازکنی مرز داران ۰۹۱۲۱۸۹۲۰۹۲
فوریه 22, 2020
چند مورد که نشان‌دهنده گرفتگی چاه و لوله‌ها هستند
جولای 2, 2020

معرفی راه‌هایی برای رفع گرفتگی فاضلاب خانگی

معرفی راه‌هایی برای رفع گرفتگی فاضلاب خانگی

لوله‌‌های مسدود شده یک واقعیت ساده در زندگی هستند که در هر لحظه ممکن است ما را دچار دردسر کنند. در برخی از مواقع، به احتمال زیاد شما می‌توانید در اینترنت جستجو کنید تا بفهمید که چگونه یک لوله فاضلاب مسدود شده را تعمیر کنید.

هنگامی که سینک یا دوش شما به طور ناگهانی از تخلیه آب جلوگیری می‌کند و آن را نگه‌می‌دارد، ممکن است به طور غریزی اولین اقدام شما تماس با متخصص لوله باز کنی باشد تا تخلیه چاه را انجام دهد.اما راه حل درست کردن لوله‌های غالباً یک فرایند سریع و نسبتاً بدون دردسر است که اکثر مردم می‌توانند به تنهایی آن را مدیریت کنند. اگر می‌خواهید مقداری از هزینه لوله کشی را صرفه جویی کنید،

خواندن این مقاله را از دست ندهید. این نکات آسان می‌توانند به شما کمک کنند تا در سریع‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه گرفتگی‌های سطحی فاضلاب را از بین ببرید.

روشی که برای باز کردن هر لوله‌ای مناسب است
به طور معمول لوله‌ها و مجاری فاضلاب به دلیل گیر کردن یک جسم خارجی یا انباشت مواد مختلف در لوله، و یا حتی باقی‌ماندن رسوب‌های آب دچار گرفتگی می‌شوند.

گاهی اوقات چالش این است که چگونه آب‌های باقی‌مانده را به درون چاه بفرستید یا به شکلی دیگر، کاری کنید در هنگام ایجاد گرفتگی در لوله خیلی مهم است که سریع اقدام کنید.

اما توجه داشته باشید که بسیاری از گرفتگی‌ها سطحی هستند و بدون کمک گرفتن از متخصص تخلیه چاه می‌شود آن را رفع کرد. اما به طور کلی دو روش اساسی برای باز کردن انسدادهای سطحی در خانه وجود دارد که آن‌ها را در اینجا برایتان توضیح داده‌ایم.

مایع جرم‌گیر (لوله باز کن): بیش‌تر گرفتگی‌های سطحی لوله‌های فاضلاب خانگی را می‌شود با استفاده از مایع‌های لوله باز کنی که در فروشگاه‌ها موجود هستند از بین ببرید. اگر فکر می‌کنید که گرفتگی خیلی بد و مشکل‌ساز نیست، می‌توانید سرکه و جوش شیرین را هم امتحان کنید.

اگر روش‌های غیر شیمیایی را ترجیح می‌دهید، سعی کنید مقداری سرکه را در چاه بریزید و سپس به دنبال آن جوش شیرین را اضافه کنید. این ترکیب باعث ایجاد یک واکنش اسیدی می‌شود که می تواند برای گرفتگی‌های سطحی در لوله‌هایی مانند سینک مناسب باشد.

تلمبه زدن:مته استفاده از چاه باز کن دستی و تلمه زدن یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای رفع گرفتگی‌های سطحی است. لازم به ذکر است که این کار به کمی تلاش و همچنین صبر نیازمند است.

تلمبه‌های دستی پلاستیکی‌ای وجود دارند که برای باز کردن لوله‌ چاه‌های حمام، توالت و سینک طراحی شده‌اند. بهتر است در هنگام خرید به سایز آن‌ها دقت کنید.

نحوه از بین بردن گرفتگی سینک آشپزخانه
بعضی وقت‌ها چگونگی درست کردن لوله مسدود شده بستگی به نوع سینک آن دارد. سینک ظرفشویی آشپزخانه به دلیل جنس چیزهایی که به داخلش می‌‌روند ممکن است چالش‌های متفاوتی را نسبت به مثلاً لوله حمام برایمان ایجاد کند.

یکی از بزرگ‌ترین دلایل گرفتگی لوله فاضلاب در سینک ظرفشویی آشپزخانه چربی‌ها هستند. زیرا نه تنها خودشان راه لوله را می‌بندند بلکه ذرات مواد غذایی و دیگر مواد زائد را هم به خودشان جذب می‌کنند. بنابراین گرفتگی لوله به مرور بیش‌تر و سخت‌تر می‌شود.

اما تخلیه چاه سینگ سخت نیست. فرقی هم نمی‌کند که سینک شما یک یا دو لوله‌ برای دفع آب داشته باشد. با این حال بهتر است همیشه موارد ایمنی را برای جلوگیری از ورود زباله به داخل لوله سینک رعایت کنید.

در اینجا چند روش وجود دارد که می‌توانید قبل از تماس با متخصص لوله باز کنی و تخلیه چاه از آن‌ها استفاده کنید:
آب جوش: ابتدا تا جایی که ممکن است آب ساکن در سینک را با استفاده از یک فنجان یا ظرف، خارج کنید.

در مرحله بعد یک پارچ کامل یا کتری آب جوش را مستقیماً درون محل تخلیه بریزید. ممکن است لازم باشد این کار را چندین بار تکرار کنید تا عمل کند.

اما این روشی بسیار آسان و ارزان است که به راحتی در اختیار دارید. اگر متوجه شدید که این روش نتیجه نمی‌دهد، دوباره آب ساکن را بردارید و سپس نمک را قبل از ریختن آب جوش در داخل سینک بریزید.

سرکه و جوش شیرین: همانطور که در بخش قبلی گفتیم، واکنش ناشی از ترکیب این دو ماده اغلب می‌تواند لوله‌های گرفته را پاک و تمیز کند. توجه داشته باشید که قبل از افزودن سرکه حتماً آب ایستاده در سینک را از بین ببرید.

حدود یک فنجان جوش شیرین را مستقیماً درون محل تخلیه بریزید و این کار را با اضافه کردن مقدار مساوی سرکه سفید ادامه دهید.

هنگام انجام این کار موارد ایمنی را رعایت کنید. چون ممکن است این ترکیب گاز تولید کنید و یا به اطراف پخش شود. اجازه دهید مخلوط حدود پانزده دقیقه بماند و بعد از آن شیر آب گرم را باز کنید تا ببینید که گرفتگی رفع شده است یا خیر.

روش دیگری که در صورت عمل نکردن جوش و شیرین و سرکه می‌شود استفاده کرد در واقع اضافه کردن نمک به آن‌هاست. بعد از انجام آن دوباره لازم است مدتی صبر کنید و بعد آب گرم را باز کرده تا از رفع گرفتگی مطلع شوید.

تمیز کردن لوله‌های زیر سینک: به طور معمول لوله‌های سینک در کابینتی در زیر آن قرار می‌گیرند. این لوله‌ها با توجه به نوع سینک اتصالات مختلفی دارند. اما همه آن‌ها در آخر به یک لوله اصلی وصل می‌شود.

شکل آن در سینک‌های دوقلو شبیه است. خیلی وقت‌ها ممکن است انسداد اصلی در آنجا شکل گرفته باشد. فقط کافی است یک سطح خالی در آن زیر بگذارید و سپس اتصال لوله‌ها را باز کنید. بعد می‌توانید با شستن لوله‌ها و تخلیه زباله‌هایی که گیر کرده بودند، گرفتگی سینک را از بین ببرید.

چگونه گرفتگی فاضلاب حمام را رفع کنیم؟
گرفتی لوله فاضلاب حمام و جمع شدن آب در آنجا اغلب نتیجه گیر کردن صابون و مو است. بهتر است برای چاه حمام یک درپوش تهیه کنید تا این موارد در آنجا جمع شوند.

اما اگر کار از کار گذشته و لوله فاصلاب اصلی حمام دچار گرفتگی شده است نگران نباشید. این انسداد اگر جدی نباشد می‌تواند به راحتی و بدون کمک متخصص لوله باز کنی و تخلیه چاه از بین برود.

از آنجا که گیر کردن صابون یک مسئله رایج است، بد نیست برای انجام این کار از محلول‌های لوله باز کن مخصوص حمام استفاده کنید. از مخلوط جوش شیرین و آب جوش هم می‌شود در حمام استفاده کرد. ولی اگر با هیچ‌کدام از این روش‌ها نتوانستید گرفتگی را از بین ببرید بهتر است از متخصص این کار کمک بگیرید.

اکثر ما نمی‌توانیم همه مشکلاتی که در خانه‌هایمان ایجاد می‌شوند را به راحتی درست کنیم. اما یاد گرفتن و انجام برخی از این‌ کارها مثل از بین بردن گرفتگی و انسداد در سینک آشپزخانه و یا لوله حمام، می‌تواند مقدار زیادی از هزینه‌های شما را کاهش دهد.

همچنین خیلی وقت‌ها شاید به دلیل تعطیلات نتوانید به سراغ لوله باز کنی و متخصص تخلیه چاه بروید. بنابراین بد نیست این روش‌ها را یاد بگیرید و آن‌ها را همیشه در ذهن داشته باشید تا در مواقع ضروری ازشان استفاده کنید.

شماره تماس

Call Now Button