چند مورد که نشان‌دهنده گرفتگی چاه و لوله‌ها هستند

معرفی راه‌هایی برای رفع گرفتگی فاضلاب خانگی
جولای 2, 2020
انجام خدمات تخلیه چاه با تجهیزات جدید
جولای 26, 2020

چند مورد که نشان‌دهنده گرفتگی چاه و لوله‌ها هستند

چند مورد که نشان‌دهنده گرفتگی چاه و لوله‌ها هستند

مشکلات گرفتگی و عدم تخلیه چاه ممکن است برای هر خانه‌ای ایجاد شوند و آن وقت است مشکلات مختلفی را ایجاد می‌کنند. گاهی اوقات دلیل ایجاد این مشکلات را می‌شود به راحتی پیدا کرد.

اما نادیده گرفتن علائم گرفتگی چاه یا آسیب‌های احتمالی که لوله‌ها دیده‌اند در دراز مدت به خسارت‌های خیلی بدتری منجر می‌شوند. بنابراین پیگیری هرچه سریع‌تر آن‌ها نه فقط از هزینه‌های اضافی کم می‌کند بلکه از نظر صرفه‌جویی در زمان هم به شما کمک می‌کند.

اگر فقط یکی از چاه‌های خانگی شما به آرامی تخلیه می‌شود، مشکل ممکن است خودش حل شود و گرفتگی به مرور زمان از بین برود. اما اگر همه چاه‌ها در تخلیه مشکل دارند باید نگران شوید و برای رفع آن اقدام کنید. در صورت وجود انسداد در لوله‌ها، فاضلاب در داخل آن‌ها می‌ماند. سپس فاضلاب جدید که در لوله می‌روند هم به آن‌ها می‌رسند و انباشته می‌شوند.

این اتفاق معمولاً در لوله‌های مشترک ساختمان شکل می‌گرد و بعد از مدتی به گرفتگی لوله‌های داخل آپارتمان منجر می‌شوند. در برخی موارد که گرفتگی چاه شدید باشد ممکن است فاضلاب از دهانه چاه به بیرون سرریز کند و شما را به دردسر بیندازد که بوی بد و انواع باکتری و میکروب را شامل می‌شود.

در این مقاله می‌خواهیم به سراغ نشانه‌هایی برویم که در صورت مشاهده آن‌ها، باید به سراغ لوله بازکنی و متخصص تخلیه چاه بروید. اگر هرکدام از این موارد را در چاه‌های خانگی مشاهده کردید بهتر است تا دیر نشده است اقدامات لازم را انجام دهید.

ایجاد بوی بد در هنگام تخلیه
احتمالاً کم‌ترین نشانه‌ای که خبر از گرفتگی چاه می‌دهد، بوهای وحشتناکی است که در هنگام کشیدن سیفون و یا تخیله فاضلاب به درون لوله ایجاد می‌شوند.

لوله‌های مسدود شده باعث انتشار بوی نامطبوع و بد می‌شوند. به دلیل وجود مواد معدنی در لوله‌ها، مجاری آن به راحتی می‌توانند مسدود شوند. این گرفتگی لزوماً شدید نیست و شاید به مرور رفع بشود.

در واقع این بوی قابل توجهی که ایجاد شده ناشی از مراحل تجزیه‌ی فاضلاب در چاه هستند. ممکن است بوی فاضلاب نه در داخل خانه که در پارکینگ آپارتمان‌ هم احساس شود. در این صورت احتمال دارد که مشکل از لوله‌های مشترک ساختمان باشد.

گاهی پیش می‌آید که بعد از تمیز کردن و تخلیه لوله، هنوز هم بوی بد را احساس می‌کنید. این ممکن است نشان از وجود آسیب‌های جدی‌ مثل شکستگی و یا پوسیدگی در لوله‌های آپارتمان باشد. بنابراین در این موقعیت باید از متخصص‌های این حرفه کمک بگیرید و لوله‌ها را تعمیر کنید.

افزایش سطح آب در توالت
این مشکل بیش‌تر در توالت‌های فرنگی ایجاد می‌شود. ساده‌ترین روش برای تشخیص انسداد در توالت فرنگی این است که بعد از کشیدن سیفون، سطح آب توالت شما از حد طبیعی بالاتر می‌رود. اگر انسداد ناشی از گرفتگی‌های جزئی باشد، با استفاده از لوله بازکن‌های دستی و تلبه زدم می‌توانید آن ها را از بین ببرید.

با این حال اگر آب تا حد سرریز شدن بالا می‌رود نشان می‌دهد که با یک مسئله بسیار جدی‌تری در لوله‌های فاضلابتان مواجه‌اید. شاید این مورد در همان لحظه مشکل خاصی به نظر نرسد.

یا بعضی‌ها به اشتباه آن را ناشی از فشار آبی که در لوله است می‌دانند. اما توجه داشته باشید که افزایش سطح آب در توالت می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد و بهتر است هرچه زودتر برای تخیله چاه اقدام کنید.

صدای شر شر در لوله‌ها
مشاهده هر اتفاق غیر عادی در لوله‌ها، چاه و یا سیفون می‌تواند به دلیل گرفتگی چاه باشد. زنگ زدن اطراف لوله‌ی سیفون و ایجاد صدای جوشیدن آب در چاه فقط دو نمونه از این مشکلات هستند.

مثلاً اگر در لوله‌ها صدای زوزه مانندی می‌شنوید به این علت است که در آن‌ها هوا گیر کرده است. این مورد به طور کلی نمی‌تواند مشکل به حساب بیاید اما ممکن است باعث ایجاد پوسیدگی داخلی در لوله‌ها بشود.

خیلی وقت‌ها ممکن است که مقداری خاک و چربی در اتصال‌های داخلی لوله‌ها گیر کند و روی هم انباشه شوند. این توده می‌تواند باعث کند شدن تخلیه و حرکت جریان آب شود. در نتیجه حباب‌های هوا نمی‌توانند از طریق لوله‌ها عبور کنند و از نزدیک‌ترین دریچه تخلیه می‌شوند. به همین دلیل است که شاید هر از گاهی یک صدای عجیب و پیس مانندی بشنوید.

در یک لوله‌ مناسب و سالم، حباب‌های آب و هوا به راحتی می‌توانند در کنار هم جمع شوند و هوا و آب از نقاط مناسبشان بیرون بروند.
شاید متوجه شوید که یک صدای نگران‌کننده وجود دارد که بعد از هر تخلیه ایجاد می‌شود. چنین موردی به طور معمول نشان دهنده وجود انسدادهای بزرگ‌تر و نگران‌کننده‌تری در داخل لوله‌های اصلی فاضلاب است. یک متخصص تخلیه چاه آموزش دیده به راحتی قادر به شناسایی علت این مشکل و رفع آن خواهد بود.

دیده شدن نشانه‌های نم
لوله‌های ترک‌خورده یا پوسیده شده اغلب می‌توانند یکی از دلایل عمده ایجاد رطوبت و نم در بخشی از ساختمان باشند. همچنین در بعضی از موارد جریان آب هم به شدت کم می‌شود و تخیله هم کند می‌شود.

در این هنگام احتمال دارد که بخشی از آب لوله در حال تخیله شدن در بین راه است. این مسیر هم در واقع از بخش‌های مختلف ساختمان و دیوارها می‌گذرد

 بنابراین لوله‌های آسیب دیده می‌توانند به مشکلاتی از جمله پوسیدگی و ایجاد نم منجر شوند. اگر لوله در زیر خانه شما شکسته یا پوسیده شده باشد، ممکن است بتوانید علائم نم را روی دیوارها یا کف زمین مشاهده کنید. به طور کلی در اغلب موارد نتیجه‌ شکستگی لوله به ایجاد خیسی و لکه بر روی سطح دیوار منجر می‌شود.
اگر متوجه لکه‌های رطوبت موضعی بر روی دیوار شده‌اید، بهتر است قبل از این‌که آسیب جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد شود با یک متخصص لوله باز کنی و تخلیه چاه تماس بگیرید.

فرونشست، ایجاد ترک و آسیب‌های ساختاری
یکی از بارزترین علائمی که در صورت ایجاد مشکل در لوله‌ها مشاهده می‌کنید، فرونشست بخشی از دیوار است. وجود گرفتگی در فاضلاب و تخلیه نامناسب می‌تواند باعث شود تا به مرور زمان زمین اطراف آن فروکش کرده یا دچار ترک‌های مرطوب بشود. فرونشست در اثر نشت آب از لوله‌های درون زمین یا دیوار به وجود می‌آید.

این نوع مشکل نشان می‌دهد که لوله برای مدت بسیار زیادی دچار آسیب بوده است. سپس در نهایت منجر به ریزش یا تورفتگی قابل مشاهده‌ای در داخل زمین شده است. بنابراین خیلی مهم است که به طور مرتب برای تخلیه چاه‌های فاضلاب خانگی اقدام کنید. همچنین ایجاد لکه‌های زرد و یا شکل‌گیری کپک‌ها در اطراف دیوار هم ممکن است به دلیل گرفتی یا نشتی لوله باشد.

در مواردی که لوله آسیب دیده در زیر نقاط ساختاری ساختمان قرار دارد، ممکن است ترک‌هایی در دیوار داخلی آپارتمان‌ها به وجود بیاید. این مورد در شرایطی که وضعیت لوله‌ها واقعاً بد باشد و آسیب‌های گران‌قیمتی دیده باشند ایجاد می‌شود.

پس همیشه قبل از اقدام برای ترمیم کردن ترک‌های دیوار، به سراغ متخصص بروید تا از سلامت لوله‌های فاضلاب هم مطمئن شوید. اگر این مشکل به موقع از بین نرود ممکن است منجر به فرونشست ساختمان شود.

در این مواقع باید چه کار کنید؟
توجه داشته باشید که لوله‌های فاضلاب یکی از بخش‌های حیاتی در داخل ساختمان هستند و باید به طور مرتب تخلیه شوند. اطلاعات زیادی در مورد نحوه مراقبت صحیح از لوله‌ها وجود دارد. مثلاً ریختن غذا یا چربی‌ها در داخل فاضلاب خودداری کنید و همچنین مراقب باشید که دستمال در داخل چاه نیفتد.

اما اگر با هرکدام از علائمی که توضیح دادیم مواجه شدید، باید در اسرع وقت با یک متخصص لوله باز کن و تخلیه چاه تماس بگیرید. رفع سریع این مشکلات باعث کاهش خطر دائمی و هزینه‌های اضافی می‌شود.

 لوله بازکنی تخلیه چاه در آزادی
– لوله بازکنی تخلیه چاه در انقلاب
– لوله بازکنی تخلیه چاه در پیروزی
– لوله باکنی تخلیه چاه در امام حسین
– لوله بازکنی تخلیه چاه در افسریه
– لوله بازکنی تخلیه چاه در عباس آباد
– لوله بازکنی تخلیه چاه در هفت تیر
– لوله بازکنی تخلیه چاه در میرداماد
– لوله بازکنی تخلیه چاه در ظعفر
– لوله بازکنی تخلیه چاه در شریعتی
– لوله بازکنی تخلیه چاه در جردن
– لوله بازکنی تخلیه چاه در پل رومی
– لوله بازکنی تخلیه چاه در دربند
– لوله بازکنی تخلیه چاه در هفده شهریور
– لوله بازکنی تخلیه چاه در خراسان
– لوله بازکنی تخلیه چاه در نازی آباد
– لوله بازکنی تخلیه چاه در شور آباد
– لوله بازکنی تخلیه چاه در کهریزک
– لوله بازکنی تخلیه چاه در خاور شهر
– لوله بازکنی تخلیه چاه در لواسانات
– لوله بازکنی تخلیه چاه در بومهن
– لوله بازکنی تخلیه چاه در حسن آباد
– لوله بازکنی تخلیه چاه در جاده مخصوص 
-لوله بازکنی تخلیه چاه در جاده قدیم
مادرزمینه تخلیه چاه ولوله بازکنی وحفاری چاه باکمترین هزینه وبابهترین راه کاردرخدمتیم .

14 Comments

 1. hindi movie گفت:

  Funny story , I laughed so hard. Thank you for sharing . Tarra Joe Chapnick

 2. online گفت:

  Pretty! This was an incredibly wonderful article. Thanks for supplying this info. Grete Wald Alroy

 3. turkce گفت:

  I want to voice my love for your kind-heartedness giving support to individuals that have the need for help with this one subject. Your special commitment to passing the solution all through was definitely advantageous and have without exception encouraged folks much like me to realize their aims. The warm and friendly key points entails a great deal a person like me and even further to my peers. Best wishes; from all of us. Lethia Francis Sherr

 4. yabanci گفت:

  Hi, after reading this amazing post i am also glad to share my familiarity here with friends.| Sabina Olenolin Sapienza

 5. turkce گفت:

  This is way better than a brick & mortar establishment. Vernice Jere Silin

 6. turkce گفت:

  Everything is very open and very clear explanation of issues. was truly information. Your website is very useful. Thanks for sharing. Eyde Ode Nessa

 7. turkce گفت:

  Oh my benefits! an impressive article dude. Thank you Nonetheless I am experiencing issue with ur rss. Don?t know why Unable to sign up for it. Is there anybody getting similar rss problem? Any person that knows kindly respond. Thnkx Josephina Byrom Aiken

 8. turkce گفت:

  If you want to pump and dump crypto here is the best article about how to dump cryptocurrency. Andree Zackariah Arndt

 9. turkce گفت:

  Hi there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading through your posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that cover the same topics? Many thanks!| Salomi Isak Hedwiga

 10. turkce گفت:

  A round of applause for your article. Really thank you! Want more. Zulema Gib Teddman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button