تخلیه چاه ۰۹۱۲۱۸۹۲۰۹۲

لوله بازکنی سید خندان ۰۹۱۲۱۸۹۲۰۹۲
می 16, 2019
لوله بازکنی و تخلیه چاه مجیدیه ۲۲۵۳۸۹۹۶
ژوئن 3, 2019

تخلیه چاه ۰۹۱۲۱۸۹۲۰۹۲

تخلیه چاه و لایروبی:

در طی روزگار آن گذشته چاه ها شکل ابتدایی حفر می شدند و نیاز آن ها به تخلیه بسیار زیاد بود چاه گاهی اوقات در اثر عواملی خیلی زود پرمیشد که به خاطر جلوگیری از پر شدن سرع چاه لازم است زمین مناسبی برای حفر چاه انتخاب شود. چاه های قدیمی و نو گاهی نیاز به لایروبی دارند این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود.

نکات مربوط به تخلیه چاه را ذکر کنید:

از همان ابتدا در طی روزگاران دور زمانی که ساختمان در حال ساخت بود یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل و نکاتی که باید مورد توجه قرار می گرفت مشخص کردن و کندن چاه فاضلاب و تخلیه چاه بود.

چاه فاضلاب به دو دسته تقسیم می شود: چاه جذبی، چاه تانک دار. اینکه افراد کدام یک از این دو را برای مکان مورد نظر خود انتخاب کنند بستگی به جنس خاک، نوع زمین، سطح آب موجود در زیر زمین و… داشته است.

یکی از مهم ترین مسائل مربوط به چاه فاضلاب پر شدن آن وتخلیه چاه می باشد که از جمله شایع ترین اتفاقات در این زمینه می باشد. پر شدن چاه های فاضلاب دلایل زیادی داشته که به صورت کلی شامل جنس زمین، حجم و اندازه چاه، مواد زائد داخل چاه می باشند.

در هنگام حفر چاه فاضلاب باید زمین مناسب با خاک مناسب انتخاب شود، در واقع خاک اطراف چاه دو نوع می باشد: زمین های شنی، زمین های غیر شنی. که در زمینهای شنی احتمال پر شدن چاه فاضلاب نسبت به زمین های غیر شنی بسیار کمتر بوده است و این کار خود تخلیه چاه را به دنبال خواهد داشت.

به عبارتی مهم ترین دلایل پر شدن چاه فاضلاب یا به عبارتی پر شدن غیر عادی آن عبارتند از :

جنس خاک، مواد زائد فاضلاب، استفاده بیش از حد از چاه، ورود آب ها باران و سایر آب های غیر مربوط به چاه فاضلاب،

حال نکته قابل توجه این است که ساختمان های قدیمی دارای چاه های کهنه هستند که هر زمان در معرض سر ریز شدن قرار دارند و به مرور زمان دچار نشست و ریزش می شوند.

این موضوع خود به تنهایی می تواند باعث از بین رفتن و فرو ریختن ساختمان شود و افراد باید برای جلوگیری از این اتفاق با تخلیه چاه و ترمیم چاه گام هایی را در جهت رفع اینگونه مشکلات برداشت.

تخلیه چاه و لایرویی و کف تراشی آن:

افراد گاه پس از اینکه مکان مورد نظر را برای چاه انتخاب نمودند و آن را تخلیه کردند پس از تخلیه چاه، ترمیم و بازسازی یکی از مهم ترین اقدامات مربوط به چاه می باشد که به عبارتی می توان گفت به این وسیله چاه مرده زنده می شود. به عبارت دیگر چنانچه برای خارج نمودن خاک، سنگ و مواد جامد که خود بیشترین تاثیر را در گرفتگی چاه دارد و باعث پر شدن چاه می شود.

اقدامات لازم به عمل آید به این کار لایروبی گفته می شود پس از آن فرد وارد چاه می شود و رسوبات کف چاه و دیواره را می تراشد و آنها را از چاه به طور کامل استخراج شود. با انجام این کار و لجن کشی چاه به حالت اولیه خود باز می گردد.

لایروبی و کف تراشی کار هر شخص نمی باشد بلکه نیاز به مهارت دارد و به واسطه افراد متخصص در این زمینه انجام می شود که بتوانند این اقدامات را با ایمنی کامل انجام دهند.

حفر چاه نو و کهنه به چه شکل است؟

زمانی که چاه به توسط دست، ابزار و ماشین آلات حفر می شود به این فرآیند حفر چاه نو گفته می شود.در واقع به عملیات حساس تخصصی گفته می شود اما قبل از حفاری باید محاسبات دقیقی از جمله وضعیت زمین، عمق تقریبی چاه، نوع چاه و … صورت بگیرد که خطرات پیش رو در این حیطه کاهش یابد.

گاه نیز باید اقدام به تبدیل چاه کهنه به نو کرد. چرا که چاه های کهنه با مرور زمان دچار نشت و ریزش می شود از این رو می توان اول به تخلیه آن و سپس به بازسازی و نوسازی و ترمیم آن اقدام کرد.

اگر بخواهیم دلایل اصلی کهنه شدن چاه را ذکر کنیم به مواردی از قبیل زمان پر شدن، عدم رسیدگی و … می باشد. زمان خود به تنهایی اصلی ترین دلیل کهنه شدن و قدیمی شدن چاه می باشد.یعنی به مرور زمان چاه را فرسوده می کند و برای جلوگیری از تخریب باید سریعا اقدام به تخلیه چاه شود.

طوقه چینی و کول گذاری به چه اقداماتی گفته می شود؟

عملیاتی که برای محکم نمودن دهانه چاه توسط آجرهای مخصوص و محکم انجام می شود طوقه چینی می گویند. خاک هایی که در دهانه چاه وجود دارد سست تر از خاک ته چاه می باشد از این رو نیاز به ایمنی بیشتر دارد که این کار با طوقه چینی امنیت بیشتری را برای افراد به دنبال دارد.

و از مزیت های آن، این است که به راحتی می توان در زمان تخلیه چاه به موقعیت دقیق آن پی برد و عمل تخلیه چاه به آسانی صورت بگیرد. کول به استوانه ای از جنس سیمان گفته می شود که در ابعاد و اندازه های مختلف می باشد و از ریزش دهانه چاه و اتفاقات ناشی از آن جلوگیری می کند .

و در واقع به عمل جایگذاری کول در داخل چاه آب و فاضلاب کول گذاری گفته می شود که عمل تخلیه چاه را آسان تر می کند. انواع کول گذاری و کاربرد آن: کول دایره ای شکل که برای میله چاه مناسب می باشد، کول بیضی شکل که برای انباری چاه مناسب می باشد و این فعالیت از ریزش چاه جلوگیری می کند و نیاز به تخلیه چاه را بیشتر می کند.

تخلیه چاه به وسیله پمپ لجن کش، مکنده، ساکشن:

چاه فاضلاب زمانی که پر می شود نیاز به تخلیه چاه پیدا می کند و اینگونه است که تخلیه چاه به چندین شکل پمپ لجن کش، ساکشن و … انجام می گیرد.  پمپ لجنکش وسیله مناسبی برای تخلیه چاه می باشد که با تمام سرعت و توان خود فاضلاب و لجن را خارج می کند.

برای تخلیه چاه در مکان های کوچک و خانگی از پمپ های لجن کش استفاده می شود و عمل تخلیه چاه یا چاه های بزرگ را با تانکر مکنده مخصوص انجام می دهند. یکی دیگر از انواع پمپ های مخصوص برای تخلیه چاه پمپ ساکشن می باشد و استفاده از این روش در تخلیه چاه بسیار رایج می باشد.

پمپ های مکنده و ساکشن تخلیه چاه یا به عبارتی مکنده تخلیه چاه به آسانی تمامی فاضلاب را از چاه خارج می کند و با کیفیت فوق العاده عمل می کند و بیرون از چاه قرار می گیرد.

همواره شرکت خدمات فنی بهمن آماده است تا در هر ساعت کاری از شبانه روز در امور لوله بازکنی، تخلیه چاه، تشخیص ترکیدگی، لوله کشی سرد و گرم، رفع نم، رفع بوی بد فاضلاب، ترمیم لوله کشی فاضلاب، لایروبی، حفر چاه کهنه، حفاری چاه جدید، طوقه چینی، کول گذاری، تانکرهای ۶۰۰۰ هزار تایی و ۱۲۰۰۰ هزار تایی و رفع گرفتگی و رفع نم و رطوبت و …

نیز ما در کنار شما عزیزان هستیم تا به تمامی مشکلات شما حتی در ایام تعطیلات در تمام نقاط تهران بزرگ رسیدگی خواهیم داشت.

(هدف ما جلب رضایت شماست).

مشاهده شماره تماس

Call Now Button