لوله بازکنی شهر زیبا

لوله بازکنی شهر زیبا

لوله بازکنی شهر زیبا در سایت لوله بازکنی شیک در سریع ترین زمان ممکن به صورت شبانه روزی انجام می شود.

خدمات لوله بازکنی شهر زیبا 

 • بازکردن گرفتگی لوله ها با فنر دستی لوله بازکنی یا فنر برقی لوله بازکنی 
 • رفع گرفتگی لوله توالت با مدفوع، دستمال کاغذی یا نوار بهداشتی
 • در آوردن اشیاء قیمتی از توالت
 • تشخیص نم و رطوبت
 • تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله
 • لوله کشی استاندارد برای اتصال به
 • فاضلاب شهری با لوله بازکنی تهران
 • نصب و تبدیل توالت فرنگی به ایرانی و برعکس
 • تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی
 • حفر چاه نو
 • تخلیه چاه تهران
 • طوقه زنی چاه
 • کول گذاری چاه فاضلاب
 • لایروبی و کف تراشی

گرفتگی لوله آبگرمکن

یکی از مهم‌ترین وسایل در هر خانه، آبگرمکن است. آبگرمکن‌ها معمولاً به صورت زمینی و دیواری ساخته می‌شوند. البته نوع دیواری آن بسیار رایج است و امروزه در تمام خانه‌ها می‌توانید آن را ببینید. یکی از مشکلاتی که برای این وسیله پیش می‌آید گرفتگی لوله است که می‌تواند روند رو به روال زندگی ما را دچار چالش کند. رفع گرفتگی لوله آبگرمکن در چنین مواقعی الزامی است و روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد. اگر شما نیز به دنبال راهکارهای رفع گرفتگی لوله آبرمکن خود هستید این مقاله مناسب شماست با ما همراه باشید.

علت گرفتگی لوله آبگرمکن

لوله بازکنی در شهر زیبا

آبگرمکن دیواری یکی از اصلی‌ترین وسایل هر منزلی به حساب می‌آید و کاربرد و نقش زیادی در زندگی روزمره انسان دارد. از جمله کاربردهای این وسیله گرم کردن آب است که برای مصارف خانگی، پخت و پز، شست و شو، استحمام و غیره به کار می‌رود. هر گونه مشکلی که برای این وسیله پیش بیاد می‌تواند مشکلات زیادی را با خود به همراه بیاورد و روند عادی زیادی را بر هم ‌زند. از جمله مواردی که باعث گرفتگی لوله آبگرمکن می‌شود املاح موجود در آب است که به تدریج داخل لوله آب گرم رسوب می‌کند و در نتیجه قطر لوله را کم می‌کند. با ادامه این روند فشار آب گرم کم شده و در نتیجه آب گرم نخواهیم داشت. این گرفتگی بر اثر رسوب املاح می‌تواند در اتصالات و رادیاتور آبگرمکن نیز وارد شود که حتما باید در صورت مواجهه با این مشکل آبگرمکن سرویس شود و لوله ها نیز جرم‌گیری شوند. روش های رفع گرفتگی لوله آب گرم را در لوله بازکنی افسریه یاد بگیرید.

راهکارهای جلوگیری از گرفتگی لوله آبگرمکن

لوله بازکنی شهرزیبا فوری

روش‌های متعددی برای پیشگیری از گرفتگی لوله آبگرمکن وجود دارد که در صورت رعایت این موارد می‌توانیم تا مدت ها دچار این مشکل نشده و یا در صورت مواجهه با این مشکل راحت‌تر آن را رفع کنیم. مثلا اگر از فیلترهای رسوب‌گیر آبگرمکن استفاده کنیم می توانیم از گرفتگی لوله آبگرمکن جلوگیری کنیم و یا اینکه زمان رخ دادن آن را طولانی ‎تر کنیم. چرا که یکی از دلایل اصلی گرفتگی لوله آبگرمکن رسوب املاح موجود درآب است، این فیلترها با گرفتن املاح موجود درآب مانع گرفتگی لوله‌های آبگرمکن می‌شوند. سرویس دوره‌ای، تمیز کردن شمعک و رادیاتور آبگرمکن نیز در رفع گرفتگی لوله آبگرمکن موثر است.

شاید نیاز داشته باشید مقاله تبدیل توالت ایرانی به فرنگی ( لوله بازکنی انقلاب ) را مطالعه کنید.

رسوب‌زدایی آبگرمکن چگونه انجام می‌شود؟

رسوب‌زدایی به دو صورت انجام می‌شود:
1- روش ثقلی
2- روش پمپی

رسوب‌زدایی به روش ثقلی

لوله بازکنی شهرزیبا ارزان
لوله بازکنی شهر زیبا

برای رسوب‌زدایی دستگاه ابتدا باید شیر گاز و آب را که متصل به دستگاه است ببندید و آبگرمکن را خاموش کنید بعد از سرد شدن قطعات آبگرمکن، کاور آبگرمکن را برمی‌داریم. حال باید مبدل گرمایی را از آبگرمکن جدا کنیم (مبدل گرمایی دارای یک لوله ورودی و یک لوله خروجی با سردنده 2/1 اینچ است و از قسمت بالا در زیر کلاهک تعدیل قرار گرفته و از قسمت پایین به مجموعه رگلاتور و لوله آب گرم متصل است.).

بعد از جدا کردن مبدل از آبگرمکن، مبدل را داخل تشت آب قرار می دهیم و تا وسط مبدل را پر از آب می‌کنیم، این کار برای این است که اسید به بدنه بیرونی مبدل آسیب نزند. حالا از یک سمت به کمک یک قیف اسید یا جوهرنمک را به آرامی داخل مبدل بریزید.

مطالعه لوله بازکنی غرب تهران را به دلیل آشنایی با انواع اتصال لوله ها، پیشنهاد می کنیم.

ایمنی در رسوب زدایی آبگرمکن

در این مرحله خیلی باید مواظب دست و صورت خود باشید تا بر اثر پاشیدن اسید دچار آسیب نشوید برای محافظت از دست و چشم‌هایتان نیز حتما از دستکش پلاستیک و عینک ایمنی استفاده کنید. استفاده از ماسک نیز برای امنیت بیشتر موثر است.

وقتی برای اولین بار اسید را داخل مبدل گرفته شده می ریزید اسید به حالت جوششی از همان دهانه خارج می‌شود و امکان پاشیدن آن به دست و صورت وجود دارد. همان طور که گفتیم اسید یا جوهرنمک را باید به آرامی از یک سمت به داخل مبدل بریزیم تا از سمت دیگر خارج شود. این کار را تا زمانی انجام می‌دهیم تا اسید به راحتی از سمت دیگر خارج شود و تمام رسوبات را حل کرده و بشوید و گرفتگی به صورت کامل رفع شود. پس از اتمام کار و رفع گرفتگی لوله آبگرمکن، مبدل را با آب شست و شو داده و آن را سرجایش قرار دهید.

اگر با قطعات آبگرمکن آشنا نیستید و مبتدی هستید حتما انجام این کار را به افراد ماهر در لوله بازکنی شهر زیبا بسپارید تا هزینه‌های بیشتری را متحمل نشوید و به خودتان آسیب نزنید.

استفاده از سرکه برای رسوب زدایی آبگرمکن

نکته: برای رسوب‌زدایی می توان به جای اسید از سرکه نیز استفاده کرد. از آنجایی که استفاده از محلول‌های شیمیایی باعث آسیب به دستگاه می‌شود می توان به جای اسید از سرکه استفاده کرد. البته سرکه به علت خاصیت اسیدی پایین تر نسبت به محلول‌های شیمیایی برای مواردی موثر است که گرفتگی بر اثر رسوب شدید نباشد.

در لوله بازکنی سهروردی، در خصوص انواع چربی گیر فاضلاب، توضیح داده ایم.

رسوب‌زدایی به روش پمپی

لوله بازکنی شهر زیبا شبانه روزی
لوله بازکنی شهر زیبا

برای رفع گرفتگی لوله آبگرمکن روش دیگری نیز وجود دارد که در ادامه شرح خواهیم داد.

این روش که برای رسوب‌زدایی مبدل آبگرمکن است، روش پمپی است. در این روش نیز ابتدا باید شیر گاز و آب متصل به آبگرمکن را ببندیم و دستگاه را خاموش کنیم. سپس مبدل را از دستگاه جدا می‌کنیم. حال باید مبدل را به پمپ متصل کنیم. روی پمپ دو عدد شیلنگ تعبیه شده است تا اسید را به صورت رفت و برگشتی وارد مبدل کند. همانطور که گفتیم هر کدام از شیلنگ‌های پمپ را به یک سمت مبدل وصل می‌کنیم. حالا باید مقداری اسید وارد مخزن پمپ شود .

اصولا در روی این پمپ‌ها مشخص شده است که تا چه میزان باید اسید وارد مخزن شود برای ریختن اسید به مخزن پمپ از یک قیف استفاده می‌شود که معمولاً هر پمپی یک قیف نیز دارد. بعد از اینکه اسید به میزان کافی وارد مخزن شد پمپ را به برق متصل می‌کنیم و به وسیله دکمه‌ای که روی آن تعبیه شده پمپ را روشن می‌کنیم و اجازه می‌دهیم تا جریان اسید به مدت 5 الی 7 دقیقه در داخل مبدل به حرکت دربیاید و رسوب‌زدایی انجام شود. زمانی که اسید خارج شده از مبدل بدون کف و آلودگی شد به این معنا است که جرم‌گیری تمام شده است. در انتها اسید را از پمپ داخل یه ظرف تخلیه می‌کنیم و برای طول عمر بیشتر آن را با آب شست و شو می دهیم. مبدل را نیز با آب شست و شو می‌دهیم تا اسید باقی مانده در آن خارج شود.

بیشتر بدانید:لوله بازکنی امیرآباد

20 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *