علائم گرفتگی چاه و لوله‌

نشانه گرفتگی چاه و لوله‌

نشانه گرفتگی چاه و لوله‌ در سایت لوله بازکنی شیک به بررسی آن می پردازیم

مشکلات گرفتگی لوله و نیاز به خدمات لوله بازکنی تهران ممکن است برای هر خانه‌ای ایجاد شود و آن وقت است که مشکلات مختلفی به وجود می آید. گاهی اوقات دلیل ایجاد این مشکلات را می‌شود به راحتی پیدا کرد. ما در این مقاله می خواهیم نشانه ها و علائم گرفتگی چاه و لوله‌  را به تفصیل بیان کنیم.

آسیب های گرفتگی لوله ها

نادیده گرفتن علائم گرفتگی چاه یا آسیب‌های احتمالی که لوله‌ها دیده‌اند در دراز مدت به خسارت‌های خیلی بدتری منجر می‌شوند. بنابراین پیگیری هرچه سریع‌تر آن‌ها نه فقط از هزینه‌های اضافی کم می‌کند بلکه از نظر صرفه‌جویی در زمان هم به شما کمک می‌کند.

اگر فقط یکی از چاه‌های خانگی شما به آرامی تخلیه می‌شود، مشکل ممکن است خودش حل شود و گرفتگی به مرور زمان از بین برود. اما اگر همه چاه‌ها در تخلیه مشکل دارند باید نگران شوید و برای رفع آن اقدام کنید. در صورت وجود گرفتگی در لوله‌ها، مواد زائد در داخل آن‌ها می‌ماند. سپس مواد جدید که داخل لوله می‌روند هم به آن‌ها می‌رسند و انباشته می‌شوند.

این اتفاق معمولاً در لوله‌های مشترک ساختمان شکل می‌گیرد و بعد از مدتی به گرفتگی لوله‌های داخل آپارتمان منجر می‌شوند. در برخی موارد که گرفتگی چاه شدید باشد ممکن است فاضلاب از دهانه چاه به بیرون سرریز کند و شما را به دردسر بیندازد که بوی بد و انواع باکتری و میکروب را شامل می‌شود.

در این مقاله می‌خواهیم به سراغ نشانه‌هایی برویم که در صورت مشاهده آن‌ها، باید به سراغ لوله بازکنی و متخصص تخلیه چاه تهران بروید. اگر هرکدام از این موارد را در چاه‌های خانگی مشاهده کردید بهتر است تا دیر نشده است اقدامات لازم را انجام دهید.

نشانه های گرفتگی لوله

ایجاد بوی بد در هنگام تخلیه

احتمالاً کم‌ترین نشانه‌ای که خبر از گرفتگی چاه می‌دهد، بوهای وحشتناکی است که در هنگام کشیدن سیفون و یا تخیله فاضلاب به درون لوله ایجاد می‌شوند.

لوله‌های مسدود شده باعث انتشار بوی نامطبوع و بد می‌شوند. به دلیل وجود مواد معدنی در لوله‌ها، مجاری آن به راحتی می‌توانند مسدود شوند. این گرفتگی لزوماً شدید نیست و شاید به مرور رفع بشود.

در واقع این بوی قابل توجهی که ایجاد شده ناشی از مراحل تجزیه‌ی فاضلاب در چاه است. ممکن است بوی فاضلاب نه در داخل خانه که در پارکینگ آپارتمان‌ هم احساس شود. در این صورت احتمال دارد که مشکل از لوله‌های مشترک ساختمان باشد.

گاهی پیش می‌آید که بعد از تمیز کردن و تخلیه لوله، هنوز هم بوی بد را احساس می‌کنید. این ممکن است نشان از وجود آسیب‌های جدی‌ مثل شکستگی و یا پوسیدگی در لوله‌های آپارتمان باشد. بنابراین در این موقعیت باید از متخصص‌های این حرفه کمک بگیرید و لوله‌ها را تعمیر کنید. در لوله بازکنی غرب تهران با انواع اتصال لوله ها آشنا شوید.بررسی علت های گرفتگی لوله

افزایش سطح آب در توالت

این مشکل بیش‌تر در توالت‌های فرنگی ایجاد می‌شود. ساده‌ترین روش برای تشخیص گرفتگی در توالت فرنگی این است که بعد از کشیدن سیفون، سطح آب توالت شما از حد طبیعی بالاتر می‌رود. اگر انسداد ناشی از گرفتگی‌های جزئی باشد، با استفاده از لوله بازکن‌های دستی و تلمبه زدن می‌توانید آن ها را از بین ببرید.

با این حال اگر آب تا حد سرریز شدن بالا می‌رود نشان می‌دهد که با یک مسئله بسیار جدی‌تری در لوله‌های فاضلابتان مواجه‌اید. شاید این مورد در همان لحظه مشکل خاصی به نظر نرسد.

یا بعضی‌ها به اشتباه آن را ناشی از فشار آبی که در لوله است می‌دانند. اما توجه داشته باشید که افزایش سطح آب در توالت می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد و بهتر است هرچه زودتر برای تخیله چاه اقدام کنید.

شاید بی ربط نباشد که مقاله لوله بازکنی شمال تهران را به جهت آشنایی با بیده به شما پیشنهاد کنیم.

صدای شرشر در لوله ها

مشاهده هر اتفاق غیر عادی در لوله‌ها، چاه و یا سیفون می‌تواند به دلیل گرفتگی چاه باشد. زنگ زدن اطراف لوله‌ی سیفون و ایجاد صدای جوشیدن آب در چاه فقط دو نمونه از این مشکلات هستند.

مثلاً اگر در لوله‌ها صدای زوزه مانندی می‌شنوید به این علت است که در آن‌ها هوا گیر کرده است. این مورد به طور کلی نمی‌تواند مشکل به حساب بیاید اما ممکن است باعث ایجاد پوسیدگی داخلی در لوله‌ها بشود.

خیلی وقت‌ها ممکن است که مقداری خاک و چربی در اتصال‌های داخلی لوله‌ها گیر کند و روی هم انباشه شوند. این توده می‌تواند باعث کند شدن تخلیه و حرکت جریان آب شود. در نتیجه حباب‌های هوا نمی‌توانند از طریق لوله‌ها عبور کنند و از نزدیک‌ترین دریچه تخلیه می‌شوند. به همین دلیل است که شاید هر از گاهی یک صدای عجیب و پیس مانندی بشنوید.

در یک لوله‌ مناسب و سالم، حباب‌های آب و هوا به راحتی می‌توانند در کنار هم جمع شوند و هوا و آب از نقاط مناسبشان بیرون بروند.
شاید متوجه شوید که یک صدای نگران‌کننده وجود دارد که بعد از هر تخلیه ایجاد می‌شود. چنین موردی به طور معمول نشان دهنده وجود انسدادهای بزرگ‌تر و نگران‌کننده‌تری در داخل لوله‌های اصلی فاضلاب است. یک متخصص تخلیه چاه آموزش دیده به راحتی قادر به شناسایی علت این مشکل و رفع آن خواهد بود.

روش های رفع گرفتگی سینک را در لوله بازکنی آزادی توضیح داده ایم.

علت بوی بد فاضلاب

دیده شدن نشانه های نم و رطوبت در دیوار

لوله‌های ترک‌خورده یا پوسیده شده اغلب می‌توانند یکی از دلایل عمده ایجاد رطوبت و نم در بخشی از ساختمان باشند. همچنین در بعضی از موارد جریان آب هم به شدت کم می‌شود و تخیله آب به کندی انجام می‌شود.

در این هنگام احتمال دارد که بخشی از آب لوله در حال تخیله شدن در بین راه است. این مسیر هم در واقع از بخش‌های مختلف ساختمان و دیوارها می‌گذرد.

بنابراین لوله‌های آسیب دیده می‌توانند به مشکلاتی از جمله پوسیدگی و ایجاد نم منجر شوند. اگر لوله در زیر خانه شما شکسته یا پوسیده شده باشد، ممکن است بتوانید علائم نم را روی دیوارها یا کف زمین مشاهده کنید. به طور کلی در اغلب موارد نتیجه‌ شکستگی لوله به ایجاد خیسی و لکه بر روی سطح دیوار منجر می‌شود.
اگر متوجه لکه‌های رطوبت موضعی بر روی دیوار شده‌اید، بهتر است قبل از این‌که آسیب جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد شود با یک متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید.

گرفتگی لوله عامل نم و رطوبت

فرونشت، ترک و ایجاد آسیب های ساختاری

یکی از بارزترین علائمی که در صورت ایجاد مشکل در لوله‌ها مشاهده می‌کنید، فرونشست بخشی از دیوار است. وجود گرفتگی در فاضلاب و تخلیه نامناسب می‌تواند باعث شود تا به مرور زمان زمین اطراف آن فروکش کرده یا دچار ترک‌های مرطوب بشود. فرونشست در اثر نشت آب از لوله‌های درون زمین یا دیوار به وجود می‌آید.

این نوع مشکل نشان می‌دهد که لوله برای مدت بسیار زیادی دچار آسیب بوده است. سپس در نهایت منجر به ریزش یا تورفتگی قابل مشاهده‌ای در داخل زمین شده است. بنابراین خیلی مهم است که به طور مرتب برای تخلیه چاه‌های فاضلاب خانگی اقدام کنید. همچنین ایجاد لکه‌های زرد و یا شکل‌گیری کپک‌ها در اطراف دیوار هم ممکن است به دلیل گرفتی یا نشتی لوله باشد که توصیه می کنیم با لوله بازکنی میرداماد تماس بگیرید.

در مواردی که لوله آسیب دیده در زیر نقاط ساختاری ساختمان قرار دارد، ممکن است ترک‌هایی در دیوار داخلی آپارتمان‌ها به وجود بیاید. این مورد در شرایطی که وضعیت لوله‌ها واقعاً بد باشد و آسیب‌های جدی دیده باشند ایجاد می‌شود.

پس همیشه قبل از اقدام برای ترمیم کردن ترک‌های دیوار، به سراغ متخصص بروید تا از سلامت لوله‌های فاضلاب هم مطمئن شوید. اگر این مشکل به موقع از بین نرود ممکن است منجر به فرونشست ساختمان شود.

فرونشست ساختمان نشانه گرفتگی لوله

تماس با شرکت های خدمات شبانه روزی لوله بازکنی 

توجه داشته باشید که لوله‌های فاضلاب یکی از بخش‌های حیاتی در داخل ساختمان هستند و باید به طور مرتب تخلیه شوند. اطلاعات زیادی در مورد نحوه مراقبت صحیح از لوله‌ها وجود دارد. مثلاً از ریختن غذا یا چربی‌ها در داخل فاضلاب خودداری کنید و همچنین مراقب باشید که دستمال در داخل چاه نیفتد.

اما اگر با هرکدام از علائمی که توضیح دادیم مواجه شدید، باید در اسرع وقت با یک متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید. رفع سریع این مشکلات باعث کاهش خطر دائمی و هزینه‌های اضافی می‌شود.
مادرزمینه تخلیه چاه ولوله بازکنی وحفاری چاه باکمترین هزینه و با بهترین راه کار درخدمتیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *