لوله بازکنی مرزداران

لوله بازکنی مرزداران

گرفتگی لوله‌ها یکی از شایع ترین معضلات هر خانه‌ای است. این اتفاق تقریبا برای هر ساختمانی پیش می‌آید و باعث ناراحتی ساکنین ساختمان و تماس آنها با شرکت های لوله بازکنی تهران می‌شود. در این شرایط شما از چه روشی برای رفع گرفتگی لوله‌هایتان استفاده می کنید؟ استفاده از محلول‌های لوله بازکن صنعتی یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای رفع این مشکل است. آیا می دانید به هنگام استفاده از مایع لوله بازکن صنعتی چه موارد ایمنی را باید رعایت کنید؟ آیا با نحوه استفاده از این محلول‌ها آشنا هستید؟ اگر قصد استفاده از محلول‌های لوله بازکن صنعتی را دارید لطفا این مقاله را مطالعه کنید تا با طریقه استفاده از این محلول‌ها نتیجه مطلوبی بگیرید. با ما همراه باشید.

لوله بازکن چیست؟

به مجموعه اقداماتی که جهت رفع گرفتگی لوله‌ها صورت می‌گیرد لوله بازکنی می‌گویند و به هر وسیله‌ای که جهت لوله بازکنی استفاده می‌شود لوله بازکن می‌گویند. لوله بازکن‌ها انواع مختلفی دارند. برخی از لوله بازکن‌ها ساده و برخی بسیار پیچیده‌اند. از جمله روش‌ها‌ی لوله بازکنی متداول روش فنرزنی، دستگاه پمپ تراکم هوا، روش های خانگی مثل استفاده از پودر لباسشویی، ترکیب سرکه و نمک و… می‌توان نام برد. در این میان یکی از روش‌های رایجی که استفاده می‌شود استفاده از محلول‌های لوله بازکن صنعتی یا شیمیایی است که در رفع مشکل گرفتگی لوله‌ها بسیار موثر است.

قبل از استفاده از مایع لوله بازکن صنعتی، مقاله روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب را مطالعه کنید. 

لوله بازکن صنعتی

لوله بازکنی مرزداران فوری

لوله بازکن صنعتی یا همان محلول‌های شیمیایی، محلول‌هایی هستند که با فرمول‌های شیمیایی ساخته می‌شوند و قابلیت حل کردن مواد زائد را دارند، از این رو استفاده از مایع لوله بازکن صنعتی، از جمله روش‌های رایجی است که در هنگام گرفتگی لوله‌ها به داد ما می‌رسد و در اکثر مواقعی که گرفتگی بر اثر جمع شدن مواد چربی و باقی مانده غذا باشد و نتوان گرفتگی را با محلول خانگی مثل ترکیبات سرکه برطرف کرد به سراغ لوله بازکن‌های صنعتی می‌رویم.

اصولاً دستورالعمل استفاده از این محلول‌ها بر روی بسته‌ها نوشته است. توصیه می‌کنیم حتما این دستوالعمل را مطالعه کنید و مطابق دستورالعمل پیش بروید. معمولاً میزان محلولی که برای رفع گرفتگی استفاده می‌شود در این دستورالعمل مشخص می شود و مدت زمانی که باید صبر کنید تا محلول داخل لوله بماند و گرفتگی را رفع کند نیز تعیین شده است. بعد از این که مدت مشخص سپری شد با مقداری آب لوله را شست و شو می‌دهند.
هر روشی که برای رفع گرفتگی به کار می رود متد خاص خود را دارد و رعایت نکات ایمنی مربوط به استفاده از مایع لوله بازکن صنعتی الزامی است.

البته توجه داشته باشید که گاهی ممکن است مشکل پر شدن چاه فاضلاب باشد و نیاز باشد که با شرکت های معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

نکاتی که به هنگام استفاده از محلول های لوله بازکن صنعتی باید رعایت کنیم

از آنجایی که استفاده از محلول‌های لوله بازکن صنعتی به علت دسترسی آسان، قیمت کم و استفاده آسان و کارآمد بودن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد لذا توجه به نکات ایمنی در خصوص استفاده از این محلول‌ها الزامی است. این محلول‌ها دارای خاصیت اسیدی یا قلیایی هستند که در هر دو صورت خاصیت خورندگی دارند و با حل کردن چربی و موادی که مسیر عبور آب را بند آورده باعث رفع گرفتگی می‌شوند.

نکات ایمنی استفاده از مایع لوله بازکن صنعتی

 • این محلول‌ها به علت ترکیباتی که دارند در زمان استفاده، گازهای خطرناکی از آن در فضا منتشر می‌شود که تنفس آن به ریه‌های شما آسیب جدی می‌زند، همچنین این محلول‌ها برای چشم و پوست و بینی نیز بسیار خطرناک هست و باعث تحریک این اعضای حیاتی بدن می‌شود و می تواند باعث ایجاد حساسیت شود. هر گونه تماس این محلول‌ها با بدن بسیار خطرناک است و باعث سوختگی می‌شود. به هنگام استفاده از این مواد حتما از عینک ایمنی ، ماسک و دستکش استفاده کنید.
 • این محلول‌ها به علت خاصیت خورندگی که دارند بهتر است زیاد استفاده نشوند چون در طول چند سال باعث پوسیدگی و خوردگی و سوراخ شدن سیستم لوله‌کشی خانه می شود و هزینه‌های زیادی را برایتان به وجود می‌آورد. توجه داشته باشید اگر سیستم لوله‌کشی منزل شما از جنس لوله‌های پلیکا یا چدنی باشد به هیچ عنوان نباید از محلول‌های لوله بازکن صنعتی برای رفع گرفتگی استفاده کنید چون این محلول‌ها باعث از بین رفتن سریع این جنس از لوله‌ها می شوند. برای این لوله‌ها از روش‌های دیگر همچون فنرزنی باید استفاده کنید. ما در لوله بازکنی شرق تهران در خصوص خطرات لوله بازکنی با جوهر نمک صحبت کرده ایم.
 • مایع لوله بازکن صنعتی باید از دسترس کودکان دور باشد چرا که کودکان این مواد را با مواد نوشیدنی خوراکی اشتباه می‌گیرند. متاسفانه آمارهای زیادی از آسیب کودکان به علت مسمومیت با محلول‌های لوله بازکن صنعتی گزارش می شود که نشان از اهمیت مسئله دارد.
 • از آنجایی که این محلول‌ها متنوع هستند و با قدرت‌های بازکنندگی مختلفی عرضه می‌شوند. اگر گرفتگی لوله منزلتان سطحی است از محلول‌های رقیق تر و با قدرت خورندگی پایین‌تر استفاده کنید چون هر چه قدرت اسیدی بالاتری داشته باشد به همان اندازه برای سلامتی شما و سیستم لوله کش خطرناک است.
 • ظروف پلاستیکی که حاوی این محلول‌هاست برای محیط زیست خطرناک است. بهتر است تا جایی که امکان دارد از روش های دیگر برای رفع گرفتگی استفاده کنید و در صورتی که ناچار هستید با توجه به موارد بیان شده قبلی محلول مناسبی را انتخاب کنید.

مطالعه مقاله لوله بازکنی بلوار فردوس را جهت آشنایی با روش های درآوردن اشیا از توالت، توصیه می کنیم.

اولویت استفاده از محلول لوله بازکن خانگی نسبت به لوله بازکن صنعتی

لوله بازکنی مرزداران ارزان

گرفتگی لوله‌های ساختمان از جمله مشکلاتی است که همه افراد در طول سال گرفتار آن می‌شوند. انتخاب روش مناسب برای رفع گرفتگی خود نیاز به شناخت محل گرفتگی، جنس لوله‌ها و … دارد. از جمله روش‌های ساده و در عین حال کارآمد استفاده از محلول‌های لوله بازکن صنعتی است. این محلول‌ها با خاصیت خورندگی که دارا هستند می‌توانند موانع را تجزیه کنند و گرفتگی را رفع کنند. البته باید توجه کرد که این محلول‌ها برای لوله‌های چدنی و پلیکا اصلا مناسب نیستند و حتی سایر لوله‌ها را نیز در دراز مدت دچار پوسیدگی و نشتی می کنند. هم چنین به علت خطرات زیادی که برای سلامت انسان و طبیعت دارند بهتر است جایگزین های مناسب‌تری مثل فنرزنی و روش های خانگی به جای آن در نظر گرفته شود. در صورت استفاده نیز حتما نکات ایمنی رعایت شود تا خطرات ناشی از آن به حداقل برسد. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله بتواند شما را در رعایت هر چه بیشتر نکات ایمنی یاری کند.

جهت آشنایی با بیده و توالت فرنگی بیده دار مقاله لوله بازکنی شمال تهران را توصیه می کنیم.

18 پاسخ

 1. سلام ممنون که مقاله های منو خواندی و لذت بردی خیلی خیلی خواشحالم
  که پست های من و وب سایت به کار شهروندان اول ایران زمین و دوم تهران و سوم تمام دنیا
  کاری انجام بدم خوشحال هستم باز هم به درد شما خورده دوست گرامی
  شانا یهو جونیتا

 2. سلام
  ممنون که پست های وب سایت لوله بازکنی تخلیه چاه تهران شایان برای دوستانی مثل شما دارد
  ومطالب مفیدی گذاشتم دوستان بخواند و هم به کارش اید هم لذت ببرد
  مقاله های وب سایت لوله بازکنی عالی هست
  روبینا بارنارد چینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *